Instruktorzy

Instruktorzy

Jastrzębie-Zdrój

 

1. Izabela Muras

Instruktor z 10-letnim doświadczeniem. Związana z Ośrodkiem od samego początku działalności.

Jej ogromna wiedza praktyczna zdobywana przez lata zachwyca wszystkich kursantów. Praca instruktora nauki jazdy jest dla niej pasją. Sama twierdzi, że odkryła swoje miejsce na ziemi na bocznym fotelu samochodu obok kursanta. Jak każda kobieta – zwraca uwagę na szczegóły. Z wielkim spokojem i opanowaniem koryguje nawet najmniejsze błędy kursantów. To prawdziwa perfekcjonistka. Iza jest bardzo energiczna i żywiołowa.

Oprócz czterech kółek, preferuje jeszcze motocykle. Nie potrafi usiedzieć w miejscu - lubi aktywnie spędzać swój wolny czas.Po pracy można ją spotkać na trasach rowerowych, basenie czy strzelnicy. Każde spotkanie z Izą pozostawia w pamięci miłe wspomnienia.

 

2. Zdzisław Auguścik

Z pojazdami za pan brat. Na dokumencie tego instruktora nie ma miejsca na kolejne wpisy – wszystkie kategorie ma zdobyte.

To specjalista w dziedzinie motoryzacji, a także wspaniały nauczyciel. 10-letnia kariera instruktora nauki jazdy, pozwoliła mu zdobyć ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi. Zdzisław swoich kursantów obdarza anielską cierpliwością. Jazdy odbywają się w przyjemnej atmosferze, a on sam sypie żartami jak z rękawa.

To dlatego kursanci tak bardzo chcą uczyć się jazdy w jego towarzystwie. Po pracy lubi grać w piłkę nożną i siatkówkę. Często pływa i lubi biegi długodystansowe, aby, jak sam mówi, się „nie zasiedzieć” :-)

 

3. Andrzej Kolekta

Wieloletnie doświadczenie w pracy nauczyciela szkolnego pozwala mu nawiązywać świetny kontakt z kursantami w „L”. Jego obecność na bocznym fotelu w samochodzie, daje kursantom ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Andrzej na każde jazdy przychodzi uśmiechnięty i w dobrym humorze. Dokładność i precyzja okazywana podczas szkolenia sprawia, że kursanci z łatwością nabywają umiejętności niezbędne przy prawidłowym prowadzeniu pojazdu. To zasługa m.in. poszerzenia kwalifikacji podczas kursu instruktora techniki jazdy. 

Jego zainteresowania to: militaria, sztuki walki oraz tematyka II wojny światowej. W ramach relaksu lubi zobaczyć dobry film .

 

4. Rafał Biela

Instruktor i wykładowca związany z Ośrodkiem od wielu lat. Jazdy prowadzi w sposób wymagający i profesjonalny. Wszystkiemu towarzyszy miła i przyjazna atmosfera.

To pogodny, wyrozumiały instruktor. Do pracy przychodzi zawsze z uśmiechem na twarzy, ponieważ spełnia się w swojej profesji. Rafał odbył kurs na instruktora techniki jazdy, dzięki czemu z łatwością potrafi wypracować w kursantach poprawne nawyki. Można na niego liczyć w każdej sytuacji.

Rafał kryje w sobie wiele pasji – od żeglarstwa, przed piłkę nożną, po górskie wędrówki. Przez swoje obszerne zainteresowania z łatwością znajduje wspólny język z każdym kursantem.

 

5. Andrzej Łapa

Przykład tego, że każdy z naszych kursantów może zostać wykwalifikowanym instruktorem nauki jazdy.

Swoją przygodę z prawem jazdy rozpoczął w naszym Ośrodku jako jeden z kursantów. Perfekcyjnie opanowane umiejętności sprawiły, że wkrótce dołączył do naszej kadry jako instruktor i wykładowca. To młody, bardzo ambitny, ale wymagający nauczyciel. Doskonale rozumie jak ważna jest cierpliwość prowadzącego jazdy. Potrafi wprowadzić bezstresową i luźną atmosferę podczas nauki w samochodzie. Wciąż szuka możliwości na poszerzenie kwalifikacji -  ostatnio odbył kurs instruktora techniki jazdy.

Praca instruktora nauki jazdy to hobby, któremu w całości się poświęca. Lubi się oderwać grając na konsoli. Gdy ma więcej czasu, wyrusza na rowerowe wycieczki poza miasto.

 

6. Agnieszka Herman

Wypowiadając trzy słowa mamy przed oczami postać Agnieszki: cierpliwość, uśmiech i optymizm. Jej pozytywne nastawienie udziela się każdemu kursantowi.

Potrafi zmotywować nawet największego sceptyka. Już po pierwszych jazdach w każdym kursancie pokłada ogromne nadzieje. Setki przejechanych kilometrów po skomplikowanych trasach pomagają jej z powodzeniem szkolić kursantów na świetnych kierowców. Oprócz tego posiada ogrom wiedzy zdobytej na kursie instruktora techniki jazdy.

Poza pracą uwielbia aktywnie spędzać czas z rodziną. Spacer, nordic walking, rower czy wyjazd za miasto – tak ładuje swoje baterie. To wszystko pozytywnie ją nastraja, dzięki czemu zawsze przychodzi uśmiechnięta do pracy.

 

7. Aleksandra Sołtys

Praca to jej pasja, dlatego tak świetnie wychodzi jej nauka kursantów. Można zwrócić się do niej z każdym pytaniem i problemem. Jest bardzo sympatyczna i energiczna. Na jazdach z Olą nie da się nudzić.

Wielka cierpliwość pomaga jej wyszkolić nawet tych „najbardziej opornych” na świetnych kierowców. W naszym Ośrodku uczy także jak zdobyć prawko kategorii B1 od 16 lat.

Ma fantastyczne podejście, kursanci nawet po kursie wpadają do biura, aby ją pozdrowić. W czasie wolnym od pracy lubi wędrować po naszych polskich górach. Relaksuje ją sport.

 

8. Aleksander Froncek

W naszym Ośrodku szkoli kursantów samochodem ciężarowym z przyczepą. To instruktor nauki jazdy wielu kategorii : B1,B,C,C1,C+E, C1+E,D,D1,B+E,T,D+E. Posiada również uprawnienia instruktora techniki jazdy z kategorii B,C,D,C+E.

Przez długie lata pracy zawodowej zdobył ogromne doświadczenie zawodowe szkoląc wielkimi zestawami na płytach poślizgowych i obsługując profesjonalne symulatory. Przepisy drogowe to dla niego bułka z masłem, ponieważ jako kierowca autobusu i ciężarówki zjeździł Europę wzdłuż i wszerz. To prawdziwy praktyk. Jego uprawnienia, wiedza i wieloletnie doświadczenie czynią z niego BEZKONKURENCYJNEGO fachowca.

Nie ma kursanta, z którym Olek by sobie nie poradził. Z wielką dozą cierpliwości tłumaczy, wyjaśnia i pokazuje jak opanować gabaryty wielkich maszyn. Swoją wiedzę przekazuje kursantom z prawdziwym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Kocha to co robi - to widać :-)

 

 

Wodzisław Śląski

 

1. Piotr Mazanek

Instruktor i wykładowca z 10-cio letnim doświadczeniem. Związany z Ośrodkiem od samego początku działalności.

Kursanci mówią, że stoicki spokój jest jego domeną, a ciężkie przypadki to jego specjalność. Ma podejście do kursantów w każdym wieku. Na jego jazdach każdorazowo zagwarantowana jest duża dawka dobrego humoru.

Jego pasją jest dzielenie się wiedzą z innymi, ma dar nauczania. Prawdziwie relaksuje się podczas górskich wycieczek w rodzinnym gronie.

 

2. Marcin Roszak

Przepisy ma w małym palcu, więc chętnie tłumaczy je kursantom na wykładach i jazdach.

Skuteczność to jego drugie imię. Cechuje go szczerość, dlatego kursanci tak bardzo go cenią. Aby „nie stać w miejscu” poszerzył swoje kwalifikacje o kurs na egzaminatora.

Marcin uwielbia podróże, zwiedził już 26 państw na 3 kontynentach. Interesuje się również fotografią.

 

3. Krzysztof Hawel

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z kursantami w różnym wieku.

Jego bogate doświadczenie z dróg w Polsce i za granicą, pozwala mu fachowo przeprowadzać część praktyczną szkolenia. Praca instruktora nauki jazdy daje mu wiele satysfakcji i radości. Potrafi zagadywać kursantów na wszystkie możliwe tematy, dlatego jazdy przebiegają w przyjemnej atmosferze. Krzysiek to kibic sportów motorowych oraz fan wszelkiej motoryzacji. Fascynując się dużymi maszynami – zdobył uprawnienia na prawo jazdy kategorii C.

Interesuje go kino i komputeryzacja. Chciałby pojechać w rejs żaglowcem dookoła świata.

 

4. Jakub Żymełka

Pasją do motoryzacji zaraził się dekadę temu jako jeden z naszych pierwszych kursantów. Jakub już podczas swojego kursu wiedział, że również chciałby uczyć kursantów w „L”.

Po przebyciu 300000km samochodem i uzyskaniu uprawnień wrócił, aby zasilić nasze szeregi. Do kursantów podchodzi z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością. Bardzo dokładnie wyjaśnia poszczególne zagadnienia. Każdego kursanta traktuje w indywidualny sposób.

Prywatnie Kuba to miłośnik dobrego kina i muzyki. Fan piłki nożnej i siatkówki. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dodatkowo posiada uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego.

 

5. Hanna Wypiór

Uwielbia jazdę samochodem i czuje powołanie, aby uczyć innych. Swój spokój i opanowanie równoważy ambicją, aby jak najlepiej wyszkolić kursantów.

To dlatego dużo od nich wymaga i tłumaczy aż do skutku, aż poprawią swoje błędy. Prywatnie żona i mama, dlatego cierpliwość to jej znak rozpoznawczy. Uwielbia muzykę, a każdą wolną chwilę spędza na dwóch kółkach – rowerowe wycieczki po pięknych trasach napełniają ją energią, tak bardzo potrzebną do pracy z drugim człowiekiem.

Zawsze pomocna i punktualna. Jednym słowem: Anioł, nie kobieta.

 

6. Renata Uliarczyk

Renata posiada bardzo duże doświadczenie drogowe, ponieważ prawie 30 lat jest czynnym kierowcą. Instruktorem jest od 10 lat.

Swoją pracę traktuje jako największe hobby. Humor dopisuje jej na każdych jazdach. Dobra zabawa połączona z jej konsekwencją dają świetną atmosferę.

 

 

7. Maciej Miera

Maciek prowadzi nie tylko szkolenia z kategorii B. Jest również specjalistą z wszystkich kategorii motocyklowych.

O tych pojazdach wie wszystko. Jego poczucie humoru sprawia, że kursanci chcą, aby kurs trwał o wiele dłużej. Oczywiście prócz miłej atmosfery Maciek zapewnia na jazdach pełen profesjonalizm i fachowość. W wolnym czasie uwielbia wracać w rodzinne strony i odbywać górskie wędrówki.

Te korzenie sprawiły, że bardzo fascynują go skoki narciarskie. Maciek często jeździ na żużel. Na dodatek nurkuje i żegluje.

 

8. Tomasz Wojtanowski

Z motoryzacją związany jest od najmłodszych lat. Fachowiec w swojej dziedzinie. Rozgadanych potrafi wysłuchać, a milczących rozruszać rozmową. Jego zajęcia zawsze przebiegają w miłej atmosferze. Za kierownicą jest spokojny i opanowany. Wiedza Tomka na temat motoryzacji i przepisów ruchu drogowego robi na każdym piorunujące wrażenie. Ukończony kurs instruktora techniki jazdy pozwala mu jeszcze lepiej przygotować swoich kursantów do zdania egzaminu państwowego.

Aby oderwać się od pracy i wszelkich spraw codziennych, interesuje się numizmatyką i piłką siatkową.