Instruktorzy

Instruktorzy

Ratownik medyczny

 

Zuzanna Mikołajczyk

Czynny ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień ratuje ludziom życie w dosłownym znaczeniu. Jest pierwszą kobietą na śląsku, która prowadzi karetkę.

Aktualnie wykonuje swoją pracę zawodową w raciborskim szpitalu. Zuzanna to prawdziwa „twarda babka” - przeżyła już to, co niektórym nawet trudno sobie wyobrazić. Potrafi w przystępny sposób przekazać kursantom wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Robi to z wielkim zaangażowaniem, bo przecież tematu, jakim jest ratowanie życia nie można traktować pobieżnie.

Uczy jak poradzić sobie z masażem serca, opatrzeniem ran czy usztywnieniem złamań, nawet w wyjątkowo niesprzyjających warunkach. W swoją pracę wkłada całe serce. Próbuje zaszczepić w kursantach pasję do niesienia pomocy potrzebującym tego ludziom. Prywatnie mama i miłośniczka motocykli. W dni wolne od pracy zawodowej i szkoleń w naszym Ośrodku spotkacie ją na siłowni. Wysiłek fizyczny to jej sposób na odreagowanie stresu i zmęczenia codziennymi obowiązkami.

 

Jastrzębie-Zdrój

Rafał Biela

Instruktor i wykładowca związany z Ośrodkiem od wielu lat. Jazdy prowadzi w sposób wymagający i profesjonalny. Wszystkiemu towarzyszy miła i przyjazna atmosfera.

To pogodny, wyrozumiały instruktor. Do pracy przychodzi zawsze z uśmiechem na twarzy, ponieważ spełnia się w swojej profesji. Rafał odbył kurs na instruktora techniki jazdy, dzięki czemu z łatwością potrafi wypracować w kursantach poprawne nawyki. Można na niego liczyć w każdej sytuacji.

Rafał kryje w sobie wiele pasji – od żeglarstwa, przed piłkę nożną, po górskie wędrówki. Przez swoje obszerne zainteresowania z łatwością znajduje wspólny język z każdym kursantem.

 

Agnieszka Herman

Wypowiadając trzy słowa mamy przed oczami postać Agnieszki: cierpliwość, uśmiech i optymizm. Jej pozytywne nastawienie udziela się każdemu kursantowi.

Potrafi zmotywować nawet największego sceptyka. Już po pierwszych jazdach w każdym kursancie pokłada ogromne nadzieje. Setki przejechanych kilometrów po skomplikowanych trasach pomagają jej z powodzeniem szkolić kursantów na świetnych kierowców. Oprócz tego posiada ogrom wiedzy zdobytej na kursie instruktora techniki jazdy.

Poza pracą uwielbia aktywnie spędzać czas z rodziną. Spacer, nordic walking, rower czy wyjazd za miasto – tak ładuje swoje baterie. To wszystko pozytywnie ją nastraja, dzięki czemu zawsze przychodzi uśmiechnięta do pracy.

 

Marcin Słoń

Marcin to nasz specjalista „ciężkich kategorii”. Posiada uprawnienia do szkolenia kursantów z kategorii B, B+E, C, C+E, D, T.

Do swojej pracy podchodzi z pełnym profesjonalizmem. Jest osobą konkretną, rzetelną i godną zaufania. Kursanci jazd dodatkowych twierdzą, że w parę godzin potrafi zdziałać cuda. To wynik jego wieloletniego doświadczenia – wyszkolił już setki kandydatów na kierowcę. Z wielkim zaangażowaniem doszkala wszystkich kursantów przed egzaminem państwowym. Marcinowi można zadać każde pytanie odnośnie egzaminu, zadań egzaminacyjnych czy ruchu drogowego samochodem ciężarowym wraz z przyczepą.

Na co dzień jest człowiekiem wesołym i uśmiechniętym. Ma poczucie humoru Zawsze jest gotowy na nowe wyzwania. Lubi pracować z ludźmi, dlatego do pracy przychodzi z wielką przyjemnością.

 

Zdzisław Auguścik

Z pojazdami za pan brat. Na dokumencie tego instruktora nie ma miejsca na kolejne wpisy – wszystkie kategorie ma zdobyte.

To specjalista w dziedzinie motoryzacji, a także wspaniały nauczyciel. 10-letnia kariera instruktora nauki jazdy, pozwoliła mu zdobyć ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi. Zdzisław swoich kursantów obdarza anielską cierpliwością. Jazdy odbywają się w przyjemnej atmosferze, a on sam sypie żartami jak z rękawa.

To dlatego kursanci tak bardzo chcą uczyć się jazdy w jego towarzystwie. Po pracy lubi grać w piłkę nożną i siatkówkę. Często pływa i lubi biegi długodystansowe, aby, jak sam mówi, się „nie zasiedzieć” :-)

 

 

.

 

 

 

 

 

Wodzisław Śląski

 

Piotr Mazanek

Instruktor i wykładowca z 10-cio letnim doświadczeniem. Związany z Ośrodkiem od samego początku działalności.

Kursanci mówią, że stoicki spokój jest jego domeną, a ciężkie przypadki to jego specjalność. Ma podejście do kursantów w każdym wieku. Na jego jazdach każdorazowo zagwarantowana jest duża dawka dobrego humoru.

Jego pasją jest dzielenie się wiedzą z innymi, ma dar nauczania. Prawdziwie relaksuje się podczas górskich wycieczek w rodzinnym gronie.

 

Marcin Roszak

Przepisy ma w małym palcu, więc chętnie tłumaczy je kursantom na wykładach i jazdach.

Skuteczność to jego drugie imię. Cechuje go szczerość, dlatego kursanci tak bardzo go cenią. Aby „nie stać w miejscu” poszerzył swoje kwalifikacje o kurs na egzaminatora.

Marcin uwielbia podróże, zwiedził już 26 państw na 3 kontynentach. Interesuje się również fotografią.

 

 

 

 

 

 

Renata Uliarczyk

Renata posiada bardzo duże doświadczenie drogowe, ponieważ prawie 30 lat jest czynnym kierowcą. Instruktorem jest od 10 lat.

Swoją pracę traktuje jako największe hobby. Humor dopisuje jej na każdych jazdach. Dobra zabawa połączona z jej konsekwencją dają świetną atmosferę.