Gdzie szukać pracy jako kierowca kat. C

W Polsce oraz innych krajach Europy Zachodniej brakuje zawodowych kierowców, zwłaszcza do wykonywania transportu międzynarodowego. Z tego też względu, nie musisz mieć jakichkolwiek obaw o to, czy znajdziesz pracę jako zawodowy kierowca.

Prawdopodobnie bez doświadczenia nie zarobisz od razu kokosów, lecz na pewno koszt prawa jazdy kat. C zwróci Ci się po kilku miesiącach, a wraz z doświadczeniem będziesz mógł przebierać w ofertach!

Gdzie znaleźć pracę?

Kiedy zdasz już prawo jazdy kat. C, zanim znajdziesz swoją wymarzoną - dobrze płatną pracę, najpierw powinieneś pomyśleć nad zdobywaniem doświadczenia. Niestety bez niego, będziesz na samym dole stawki płacowej.

Zacznij od mniej wymagającej pracy na drogach krajowych, np. w hurtowni czy firmie kurierskiej. Ten czas przeznacz na obycie się z zawodem kierowcy, pojeździj samochodem z mniejszymi gabarytami, a przy okazji być może złapiesz kontakty, które otworzą Ci drzwi do większych firm i zarobków.

Jeżeli interesuje Cię pewna praca w budżetówce, wraz z zestawem wielu przywilejów, to pomyśl o pracy kierowcy zawodowego dla Wojska Polskiego. Armia wciąż poszukuje kierowców, którzy mogą być zatrudnieni od zaraz, gdy tylko spełniają podstawowe wymagania.

Wraz z nabyciem większego doświadczenia, będziesz mógł przebierać w ofertach firm spedycyjnych oraz rodzaju samochodu, którym będziesz wykonywał swoją pracę, jeżdżąc np. na tzw. plandekach, cysternach, chłodniach, czy kontenerach. Do tego jednak będziesz potrzebował dodatkowych uprawnień.


Podnoś swoje kwalifikacje!

Praca kierowcy zawodowego, to również duże możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i zwiększania zarobków. Jeżeli będziesz chciał piąć się w górę ścieżką kariery zawodowego drivera, to powinieneś pomyśleć następnie o kategorii E, która pozwoli Ci prowadzić pojazdy o dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5t z przyczepą oraz zespołem pojazdów złożonym z ciągnika z przyczepą (lub przyczepami).

Kolejnym szczeblem rozwoju zawodowego będzie zrobienie kursu, który pozwala na przewóz materiałów niebezpiecznych (ADR). Składa się on dwóch części - podstawowej i specjalistycznej, a zdany egzamin uznawany jest w całej Europie.

Następne drzwi w zawodzie kierowcy otwiera ukończenie kursu HDS, który uprawnia do obsługi hydraulicznych dźwigów samochodowych, tzn. że możliwe jest przewożenie oraz załadunek towarów bez pomocy dodatkowego sprzętu.

 

Wyjedź za granicę i zarabiaj w EUR

Jeżeli jesteś otwarty na wyjazd z Polski, to prawo jazdy kat C. już na starcie da Ci przewagę nad wieloma innymi emigrantami, wyjeżdżającymi na zachód. Olbrzymie zapotrzebowanie na kierowców zgłaszają Niemcy czy Anglicy - to najpopularniejsze zagraniczne kierunki, jakie wybierają polscy kierowcy. Lecz nawet odległa Kanada informuje o brakach aż ok. 50 tysięcy zawodowych kierowców i posiadając kategorię C+E, bez większego problemu otrzymasz tam wizę jako zawodowy kierowca.

Dodatkowo warto wspomnieć, że kanadyjskie firmy spedycyjne bardzo często wysyłają swoje transporty do Stanów Zjednoczonych, a więc jak widzisz, ten zawód daje Ci ogromne możliwości podróżowania po świecie!


Czujesz się pewnie za kierownicą i myślisz, że praca kierowcy zawodowego może stać się dla Ciebie sposobem na życie? Będziemy dla Ciebie partnerem w realizacji Twoich zawodowych marzeń! Odezwij się do nas, a poinformujemy Cię o najbliższym kursie na kat. C. Napisz maila: kontakt@jazdaorlik.pl lub zadzwoń: 500 655 481.