Instruktorzy

Instruktorzy

Jastrzębie-Zdrój

1. Izabela Muras

Instruktor z 10-letnim doświadczeniem. Związana z Ośrodkiem od samego początku działalności.

Jej ogromna wiedza praktyczna zdobywana przez lata zachwyca wszystkich kursantów. Praca instruktora nauki jazdy jest dla niej pasją. Sama twierdzi, że odkryła swoje miejsce na ziemi na bocznym fotelu samochodu obok kursanta. Jak każda kobieta – zwraca uwagę na szczegóły. Z wielkim spokojem i opanowaniem koryguje nawet najmniejsze błędy kursantów. To prawdziwa perfekcjonistka. Iza jest bardzo energiczna i żywiołowa.

Oprócz czterech kółek, preferuje jeszcze motocykle. Nie potrafi usiedzieć w miejscu - lubi aktywnie spędzać swój wolny czas.Po pracy można ją spotkać na trasach rowerowych, basenie czy strzelnicy. Każde spotkanie z Izą pozostawia w pamięci miłe wspomnienia.

 

 

 

2. Zdzisław Auguścik

Z pojazdami za pan brat. Na dokumencie tego instruktora nie ma miejsca na kolejne wpisy – wszystkie kategorie ma zdobyte.

To specjalista w dziedzinie motoryzacji, a także wspaniały nauczyciel. 10-letnia kariera instruktora nauki jazdy, pozwoliła mu zdobyć ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi. Zdzisław swoich kursantów obdarza anielską cierpliwością. Jazdy odbywają się w przyjemnej atmosferze, a on sam sypie żartami jak z rękawa.

To dlatego kursanci tak bardzo chcą uczyć się jazdy w jego towarzystwie. Po pracy lubi grać w piłkę nożną i siatkówkę. Często pływa i lubi biegi długodystansowe, aby, jak sam mówi, się „nie zasiedzieć” :-)

 

 

 

 

3. Jolanta Auguścik

Pierwszy raz jako kierowca wsiadła w samochód 30 lat temu. Od tego czasu uwielbia podróżować za kierownicą.

Długie trasy i ruchliwe miasta pozwoliły jej nabyć dużej pewności siebie za kółkiem. Jej rozwaga i opanowanie podczas jazdy robiło duże wrażenie na mężu instruktorze. To właśnie on namówił ją, aby zaczęła dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Spokój, harmonia i pełne zaangażowanie to jej cechy charakterystyczne. Wieloletnie doświadczenie pozwala jej na solidne przygotowanie każdego kursanta do egzaminu państwowego.

Po wyjściu z „eLki” spędza czas w rodzinnym gronie. Relaksuje się spacerując z ukochanymi wnukami, aby drugiego dnia z pełną energią wrócić do pracy.

 

 

 

 

4. Rafał Biela

Instruktor i wykładowca związany z Ośrodkiem od wielu lat. Jazdy prowadzi w sposób wymagający i profesjonalny. Wszystkiemu towarzyszy miła i przyjazna atmosfera.

To pogodny, wyrozumiały instruktor. Do pracy przychodzi zawsze z uśmiechem na twarzy, ponieważ spełnia się w swojej profesji. Rafał odbył kurs na instruktora techniki jazdy, dzięki czemu z łatwością potrafi wypracować w kursantach poprawne nawyki. Można na niego liczyć w każdej sytuacji.

Rafał kryje w sobie wiele pasji – od żeglarstwa, przed piłkę nożną, po górskie wędrówki. Przez swoje obszerne zainteresowania z łatwością znajduje wspólny język z każdym kursantem.

 

 

 

 

5. Andrzej Łapa

Przykład tego, że każdy z naszych kursantów może zostać wykwalifikowanym instruktorem nauki jazdy.

Swoją przygodę z prawem jazdy rozpoczął w naszym Ośrodku jako jeden z kursantów. Perfekcyjnie opanowane umiejętności sprawiły, że wkrótce dołączył do naszej kadry jako instruktor i wykładowca. To młody, bardzo ambitny, ale wymagający nauczyciel. Doskonale rozumie jak ważna jest cierpliwość prowadzącego jazdy. Potrafi wprowadzić bezstresową i luźną atmosferę podczas nauki w samochodzie.

Praca instruktora nauki jazdy to hobby, któremu w całości się poświęca. Lubi się oderwać grając na konsoli. Gdy ma więcej czasu, wyrusza na rowerowe wycieczki poza miasto.

 

 

 

6. Jerzy Podobiński

Przepisy drogowe to dla niego bułka z masłem. Jest instruktorem wielu kategorii: B, B1, BE, C, CE oraz T. Jego doświadczenie i ogromna wiedza robi piorunujące wrażenie na wszystkich, których szkoli.

Do egzaminów przygotowuje kursantów z wielką precyzją, ponieważ czuje, iż bierze za nich pełną odpowiedzialność. Łączy dwie profesje – jest instruktorem nauki jazdy i policjantem. W obu bardzo się spełnia, jednak jazdy z kursantami to dla niego miła odskocznia. Na każde jazdy zjawia się uśmiechnięty i pełen dobrego humoru.

Kursanci bardzo cenią go za umiejętność przekazywania wiedzy oraz wyrozumiałość. Gdy tylko znajduje chwilkę dla siebie, pakuje sprzęt i rusza na wędkowanie.

 

 

7. Agnieszka Herman

Wypowiadając trzy słowa mamy przed oczami postać Agnieszki: cierpliwość, uśmiech i optymizm. Jej pozytywne nastawienie udziela się każdemu kursantowi.

Potrafi zmotywować nawet największego sceptyka. Już po pierwszych jazdach w każdym kursancie pokłada ogromne nadzieje. Setki przejechanych kilometrów po skomplikowanych trasach pomagają jej z powodzeniem szkolić kursantów na świetnych kierowców.

Poza pracą uwielbia aktywnie spędzać czas z rodziną. Spacer, nordic walking, rower czy wyjazd za miasto – tak ładuje swoje baterie. To wszystko pozytywnie ją nastraja, dzięki czemu zawsze przychodzi uśmiechnięta do pracy.

 

 

 

8. Michał Jastrzębski

Instruktor z 10-cio letnim doświadczeniem. Jego wiedza i doświadczenie drogowe zdobywane latami, na każdym robi ogromne wrażenie.

Praca instruktora nauki jazdy jest dla niego ogromną przyjemnością. Spełnia się w tym co robi i nie wyobraża sobie innego zawodu. Michał każdemu kursantowi na jazdach okazuje pełne zainteresowanie. Jest przy tym cierpliwy i wyrozumiały. Poza tym jest osobą godną zaufania – da się z nim pogadać na każdy temat.

Często można spotkać go w siłowni – tam nabiera mocy do działania. Do kręgu jego zainteresowań należą loty balonem i wspinaczki wysokogórskie. Adrenalinę ma we krwi :)

 

 

9. Piotr Sławek

Oprócz tradycyjnych kursów, prowadzi również szkolenia z kat.B1 i B na samochodach z automatyczną skrzynią biegów. Jazdy z nim to miło spędzony czas.

Opanowany, uśmiechnięty i cierpliwy – tak opisują go kursanci. Swoim podejściem do życia sprawia, że każdy z jego uczniów wierzy w swoje możliwości. Potrafi podnieść na duchu. Czuje ogromną satysfakcję ucząc kursantów – to strażak, więc charakteryzuje go chęć niesienia pomocy innym ludziom. Mistrz komunikacji interpersonalnej.

Ukończył kurs na instruktora nauki jazdy kategorii C. Wśród swoich pasji wymienia jazdę na motorze, żeglarstwo i grę w badmintona.

 

 

10. Andrzej Kolekta

Wieloletnie doświadczenie w pracy nauczyciela szkolnego pozwala mu nawiązywać świetny kontakt z kursantami w „L”. Jego obecność na bocznym fotelu w samochodzie, daje kursantom ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Dokładność i precyzja okazywana podczas szkolenia sprawia, że kursanci z łatwością nabywają umiejętności niezbędne przy prawidłowym prowadzeniu pojazdu. Andrzej na każde jazdy przychodzi uśmiechnięty i w dobrym humorze.

Jego zainteresowania to: militaria, sztuki walki oraz tematyka II wojny światowej. W ramach relaksu lubi zobaczyć dobry film .

 

 

Wodzisław Śląski

1. Piotr Mazanek

Instruktor i wykładowca z 10-cio letnim doświadczeniem. Związany z Ośrodkiem od samego początku działalności.

Kursanci mówią, że stoicki spokój jest jego domeną, a ciężkie przypadki to jego specjalność. Ma podejście do kursantów w każdym wieku. Na jego jazdach każdorazowo zagwarantowana jest duża dawka dobrego humoru.

Jego pasją jest dzielenie się wiedzą z innymi, ma dar nauczania. Prawdziwie relaksuje się podczas górskich wycieczek w rodzinnym gronie.

 

 

 

 

 

2. Marcin Roszak

Przepisy ma w małym palcu, więc chętnie tłumaczy je kursantom na wykładach i jazdach.

Skuteczność to jego drugie imię. Cechuje go szczerość, dlatego kursanci tak bardzo go cenią. Aby „nie stać w miejscu” poszerzył swoje kwalifikacje o kurs na egzaminatora.

Marcin uwielbia podróże, zwiedził już 26 państw na 3 kontynentach. Interesuje się również fotografią.

 

 

 

 

 

 

3. Krzysztof Hawel

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z kursantami w różnym wieku.

Jego bogate doświadczenie z dróg w Polsce i za granicą, pozwala mu fachowo przeprowadzać część praktyczną szkolenia. Praca instruktora nauki jazdy daje mu wiele satysfakcji i radości. Potrafi zagadywać kursantów na wszystkie możliwe tematy, dlatego jazdy przebiegają w przyjemnej atmosferze. Krzysiek to kibic sportów motorowych oraz fan wszelkiej motoryzacji. Fascynując się dużymi maszynami – zdobył uprawnienia na prawo jazdy kategorii C.

Interesuje go kino i komputeryzacja. Chciałby pojechać w rejs żaglowcem dookoła świata.

 

 

 

 

4. Hanna Wypiór

Uwielbia jazdę samochodem i czuje powołanie, aby uczyć innych. Swój spokój i opanowanie równoważy ambicją, aby jak najlepiej wyszkolić kursantów.

To dlatego dużo od nich wymaga i tłumaczy aż do skutku, aż poprawią swoje błędy. Prywatnie żona i mama, dlatego cierpliwość to jej znak rozpoznawczy. Uwielbia muzykę, a każdą wolną chwilę spędza na dwóch kółkach – rowerowe wycieczki po pięknych trasach napełniają ją energią, tak bardzo potrzebną do pracy z drugim człowiekiem.

Zawsze pomocna i punktualna. Jednym słowem: Anioł, nie kobieta.

 

5. Jakub Żymełka

Pasją do motoryzacji zaraził się dekadę temu jako jeden z naszych pierwszych kursantów. Jakub już podczas swojego kursu wiedział, że również chciałby uczyć kursantów w „L”.

Po przebyciu 300000km samochodem i uzyskaniu uprawnień wrócił, aby zasilić nasze szeregi. Do kursantów podchodzi z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością. Bardzo dokładnie wyjaśnia poszczególne zagadnienia. Każdego kursanta traktuje w indywidualny sposób.

Prywatnie Kuba to miłośnik dobrego kina i muzyki. Fan piłki nożnej i siatkówki. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dodatkowo posiada uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego.

 

 

 

6. Ewa Wojciechowska

Stanowczy i skuteczny instruktor nauki jazdy kategorii A oraz B. Na każdym kursancie zależy jej równie mocno.

Zaraża śmiechem każdego napotkanego człowieka. Jej pasją jest motoryzacja – szczególnie ta na dwóch kółkach. Prędkość, adrenalina i ryk silnika nie są jej obce. Jej hobby to motocykle, sport i podróże.

Gdy znajduje trochę wolnego czasu, spędza go na torze i kręci perfekcyjne „ósemki”. Wycisza się podczas rodzinnych spacerów.

 

 

 

7. Renata Uliarczyk

Renata posiada bardzo duże doświadczenie drogowe, ponieważ prawie 30 lat jest czynnym kierowcą. Instruktorem jest od 10 lat.

Swoją pracę traktuje jako największe hobby. Humor dopisuje jej na każdych jazdach. Dobra zabawa połączona z jej konsekwencją dają świetną atmosferę na zajęciach praktycznych. Jej największym hobby są mecze piłki nożnej.

Ponadto jest to osoba konsekwentna – dziennie rano uprawia jogging. Odpręża się jeżdżąc na rowerze.

 

 

 

 

8. Sławomir Śliwa

Nie boi się wyzwań – w końcu to zawodowy strażak. Tak jak w straży pożarnej, tak i w „eLce” okazuje pomoc innym ludziom.

Chętnie przekazuje swoją obszerną wiedzę motoryzacyjną wszystkim kursantom. Uwielbia duże samochody – na co dzień oprócz kategorii A, B i C, prowadzi wóz strażacki. Nie lubi nudy – ciągle coś musi się dziać.

W wolnej chwili podróżuje motocyklem. To go relaksuje i sprawia, że nabiera sił do pracy z kursantami.

 

 

9. Maciej Miera

Maciek prowadzi nie tylko szkolenia z kategorii B. Jest również specjalistą z wszystkich kategorii motocyklowych.

O tych pojazdach wie wszystko. Jego poczucie humoru sprawia, że kursanci chcą, aby kurs trwał o wiele dłużej. Oczywiście prócz miłej atmosfery Maciek zapewnia na jazdach pełen profesjonalizm i fachowość. W wolnym czasie uwielbia wracać w rodzinne strony i odbywać górskie wędrówki.

Te korzenie sprawiły, że bardzo fascynują go skoki narciarskie. Maciek często jeździ na żużel. Na dodatek nurkuje i żegluje.